صفرتاصد چاپ مقاله با صرف کم‌ترین زمان و هزینه

نوشتن مقالات از مهم‌ترین ابزارها و راه‌های ارتباطی میان اعضای مختلف جامعه علمی است. مزایایی که نوشتن برای بازیگران مختلف حوزه علم فراهم می‌کند بسیار زیاد است.

مثلاً زمانی که گروهی از محققان، نتایج کار و پژوهش‌هایشان را در قالب یک مقاله علمی منتشر می‌کنند، امکان اینکه سرمایه‌گذارانی برای پیشبرد پروژه‌های موردنظرشان پیدا شود، بسیار بیشتر خواهد بود یا دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتری مانند دکتری دارند باوجود نشر و ارائه مقالات معتبر، صلاحیت و شایستگی‌های خود را به اثبات می‌رسانند.

برای اقدام جهت تحصیل در دانشگاه‌های خارجی هم وجود مقالاتی معتبر بسیار مفید خواهند بود و به پربارتر شدن رزومه هر فرد متقاضی، کمک شایانی می‌کنند.

چاپ مقاله

به‌طورکلی، چاپ مقاله در ژورنال‌های مختلف علمی می‌تواند نشان‌گر صلاحیت‌های نویسندگان آن باشد. این صلاحیت در بخش‌های مختلف دنیای حرفه‌ای مانند یافتن شغل، پیدا کردن سرمایه‌گذار برای پیشبرد پروژه و دریافت رأی مثبت اساتید و دانشگاه‌های داخلی و خارجی برای پذیرش در مقاطع بالاتر تحصیلی مفید خواهد بود.

در این مقاله نیز با تمام ریزه‌کاری‌ها و مراحل چاپ مقاله آشنا خواهید شد. پس اگر سردرگم هستید یا نیاز به یک برنامه‌ریزی جامع و راهنمایی یک مشاوره خبره برای شروع نوشتن و چاپ مقاله دارید با ما همراه باشید.

مشاوره همیشه رایگان نگارش و چاپ مقاله

چه دانشجوی دکتری باشید چه یک پژوهشگر، زمان برایتان ارزشمند است. نگارش و چاپ مقاله گاها ماه‌ها و حتی سال‌ها طول می‌کشد. با استفاده از خدمات مشاوره رایگان ایرانیان ریسرچر می‌توانید برای راهنمایی در همه مراحل فرآیند انتشار با کارشناسان ما مشورت کنید.

متخصصین ما مقاله شمارا مرور می‌کنند و نظرات سازنده‌ای را ارائه می‌دهند تا بتوانید مقاله خود را قبل از ارسال به مجله موردنظر بهبود ببخشید. متخصصان ایرانیان ریسرچر برای تعیین مناسب‌ترین ژورنال‌ها، ویرایش مقاله قبل از ارسال و پشتیبانی پس از ارسال به مجله با شما همکاری خواهند کرد.

 

مراحل سفارش چاپ مقاله

 

برای این منظور فقط کافی است تا فرم مشاوره رایگان را تکمیل نمایید، پس از بررسی دقیق درخواست شما توسط کارشناسان ما، تمامی جزییات و شرایط مانند هزینه و مدت‌زمان لازم خدمت شما اعلام خواهد شد.

 

در مسیر پرپیچ‌وخم چاپ مقاله تا زمان دریافت پاسخ نهایی در کنار شما هستیم

مشاوره با ایرانیان ریسرچر برای همیشه رایگان است

ارسال درخواست و دریافت مشاوره

ایرانیان ریسرچر چگونه شانس پذیرش مقاله شمارا افزایش می‌دهد؟

از نگارش تا چاپ مقاله، پیچیدگی و دشواری‌های زیادی است که نویسنده را سردرگم می‌سازد و وجود یک همراه خبره می‌تواند به فرآیند چاپ مقاله سرعت بخشد.

در طول این مسیر می‌توانید برای استخراج مقاله از پایان‌نامه، ترجمه، ویراستاری، فرمت بندی، انتخاب مجله، سابمیت و اکسپت مقاله روی کمک محققین ایرانیان ریسرچر حساب کنید.

 

خدمات ایرانیان ریسرچر

 

استخراج مقاله از پایان‌نامه

کمتر دانشجویی پیدا می‌شود که نخواهد نتایج تحقیق و پژوهش خود را در اختیار جامعه علمی قرار دهد. معمولاً تدوین مقاله و چاپ آن در مجلات معتبر باعث ارتقای علمی و دریافت امتیازات ارزشمندی مانند امتیاز چاپ مقاله در مرحله دفاع رساله دکتری می‌شود؛ اما باید توجه داشت که ساختار نگارش مقاله با پایان‌نامه کاملاً متفاوت است و الزاماتی باید رعایت شود تا یک مقاله علمی استاندارد از پایان‌نامه استخراج شود.

کارشناسان ما در ایرانیان ریسرچر با در نظر گرفتن محتوای علمی رساله یا پایان‌نامه شما و رعایت چارچوب نگارشی مقاله‌های علمی، مؤثرترین و خواندنی‌ترین مقاله را از آن استخراج می‌کنند.

تبدیل پایان‌نامه به مقاله و استخراج مقاله isi در کلیه رشته‌های فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم پزشکی، علوم انسانی و… توسط متخصصینی انجام می‌شود که سابقه نگارش و چاپ مقاله در مجلات معتبر بین‌المللی ISI، Scopus و… را دارا هستند و توانایی‌های آن‌ها به ایرانیان ریسرچر ثابت‌شده است.

برای استخراج مقاله از پایان نامه ارشد یا رساله ی دکتری کافی است فایل پایان‌نامه خود را ارسال نمایید تا کارشناس ما امکان استخراج مقاله را به‌همراه نرخ و قیمت استخراج مقاله بررسی نماید. دراین‌بین، مجلات معتبر در حوزه تخصصی مقاله‌تان به شما معرفی‌شده و با تائید شما مقاله ترجمه و آماده ارسال به مجله می‌گردد. پس از سابمیت نیز تمام فرایند تا اخذ اکسپت مقاله توسط موسسه پیگیری می‌شود.

ترجمه، ویراستاری و فرمت گذاری

قدم بعدی پس از نگارش مقاله، ترجمه تخصصی آن به زبان جهانی علم یعنی انگلیسی است. ترجمه مقاله و ویراستاری تخصصی آن نیازمند دقت فراوان است، چراکه پس از دلایل علمی و محتوایی، ایرادات فنی و زبانی شایع‌ترین علت رد شدن مقاله یا به‌اصطلاح ریجکت شدن آن است. ایرانیان ریسچر با همکاری مترجمان متخصص و ویراستاران نیتیو و بومی از کشورهای انگلیسی‌زبان، مقاله شمارا به‌صورت حرفه‌ای و تخصصی ترجمه می‌کنند و با در نظر گرفتن سبک و فرمت مجله موردنظر آن را برای اکسپت مقالات آماده می‌کنند.

رعایت چارچوب و دستورالعمل‌های مجله هنگام ترجمه و فرمت‌گذاری برای دریافت اکسپت تضمینی مقاله بسیار مهم است. مهم‌تر از آن ارائه‌ ترجمه‌ای است که مطالعه آن برای یک خواننده‌ی انگلیسی‌زبان آسان و روان باشد. ترجمه و ویراستاری نیتیو با استانداردهای بین‌المللی و قابل‌ارائه به مخاطب هدف توسط ویراستاران و مترجمان مجموعه ایرانیان ریسرچر ارائه می‌گردد.

هم‌چنین خدمات بررسی سرقت ادبی مقاله با نرم‌افزارهای معتبر مانند Turnitin و iThenticate و برطرف کردن میزان مشابهت مقاله با پارافریز و بازنویسی پس از انجام ترجمه قابل‌ارائه است.

نرم‌افزار معتبر iThenticate مورداستفاده بسیاری از مجلات و نشریات بین‌المللی است. این مجلات، مقالات ارسال‌شده را پیش از شروع فرآیند داوری توسط این نرم‌افزار بررسی می‌کنند و چنانچه مشابهت بالایی توسط این نرم‌افزار گزارش شود مقاله را رد یا ریجکت می‌کنند. ما ضمانت می‌کنیم که بر اساس این نرم‌افزار تشابه متنی و سرقت ادبی مقاله شمارا با حفظ مفهوم و بدنه اصلی مقاله تا پایین‌ترین حد ممکن کاهش دهیم.

تمامی خدمات ارائه‌شده ما درزمینه ترجمه و ویرایش مقاله شامل پشتیبانی و ضمانت ویژه تا اعلام نظر مراجع علمی هستند. چاپ مقاله معمولاً زمان زیادی طول می‌کشد و در این مدت مجلات ممکن است چندین بار مقاله را جهت بازبینی و ویرایش مجدد به نویسنده ارجاع دهد؛ بنابراین تا زمان اعلام نظر مراجع و پذیرش قطعی، کلیه اصلاحات نگارشی و ویرایشی که مدنظر مجله است به‌صورت رایگان توسط ما روی متن اعمال می‌گردد.

انتخاب مجله معتبر و مناسب

انتخاب مجله برای اطمینان از اکسپت فوری مقاله و چاپ تضمینی مقاله شما بسیار مهم است چراکه بیشتر مقالات به دلیل خارج بودن موضوع تحقیق از حوزه مجله رد می‌شوند. متخصصین ما ۳ تا ۵ مجله مناسب و درخور مقاله شمارا انتخاب و همراه با مزایای ارسال به هرکدام برای شما ارسال می‌کنند تا از بین آن‌ها انتخاب کنید. اگر در انتخاب ژورنال مناسب برای انجام چاپ مقاله سردرگم شده‌اید، مشاوره با کارشناسان ایرانیان ریسرچر چیزی است که شما به آن نیاز دارید.

قبل از معرفی مجله، دامنه و اسکوپ هر مجله بررسی می‌شود و با در نظر گرفتن نوع و مشخصات مقاله شما، مخاطبان مقاله و ضریب تأثیر مناسب، شایسته‌ترین مجله‌ای که وجود دارد به شما معرفی می‌گردد.

اطلاعات کامل و مجلات معتبر برای چاپ مقاله شامل نمایه مجله، کد ISSN، لینک و سایت مجله، اسکوپ مجله، بازه زمانی داوری و هزینه‌ها، قبل از اقدام برای اخذ پذیرش و چاپ جهت بررسی و اعتبارسنجی در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

با توجه به همکاری طولانی‌مدت موسسه ایرانیان ریسرچر با مجلات معتبر، کارشناسان ما مجلات معتبر و تخصصی را که زمان کوتاه‌تر و هزینه کمتری برای چاپ دریافت می‌کنند را به شما معرفی خواهند کرد.

پذیرش و چاپ تضمینی مقاله

فرآیند ارسال مقاله به مجلات و دریافت پذیرش یا چاپ تضمینی مقالات دارای مراحل پیچیده‌ای است که برای هر محقق پرمشغله‌ای وقت‌گیر است. نگران نباشید، مقاله خود را با تمام جزییات برای ما ارسال کنید، متخصصان ایرانیان ریسرچر به‌آسانی و باملاحظه تمامی درخواست‌های مجله مقاله‌تان را برای چاپ مقالات در کمترین زمان آماده‌سازی می‌کنند.

متخصصان ما الزامات فنی چاپ مقاله را بررسی می‌کنند و مقاله شمارا طبق دستورالعمل مجله قرار می‌دهند. تمامی اقدامات لازم برای چاپ مقالات isi  با کمترین هزینه ازجمله ترجمه و ویراستاری، انتخاب مجله مناسب، ساخت حساب کاربری، نگارش کاورلتر، پیگیری فرآیند پذیرش، مکاتبه با داوران و پرداخت هزینه‌های چاپ را مدیریت می‌کنند و در تمام این مسیر در کنار شما خواهند بود.

اگر مقاله شما نظرات داوران را مبنی بر ریجکت مقاله دریافت کند، کارشناسان ما نسخه تجدیدنظر شده را برای چاپ فوری مقاله آماده می‌کنند تا از مطابقت با الزامات ژورنال اطمینان حاصل کنند، کاورلتر جدید را حاوی پاسخ‌ها همراه با مقاله اصلاح‌شده به همان ژورنال ارسال می‌کنند و درنهایت اگر مقاله شما رد شود، به شما کمک می‌کنند که مقاله خود را به ژورنال دیگری ارسال کنید.

 

چرا ایرانیان ریسرچر بهترین دستیار پژوهشی شماست؟

مشاوره نامحدود و رایگان، همیشه در دسترس شما: کارشناسان و پشتیبانان همیشه آنلاین ایرانیان ریسرچر به‌صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته پاسخگوی شما هستند. تیم ما تا رسیدن به نتیجه نهایی پیگیر و پاسخگوی شما خواهند بود.

پشتیبانی و اعمال تغییرات مجدد تا زمان پذیرش: فرآیند ارسال و داوری مقالات علمی زمان‌بر و پرچالش است و در این میان ممکن است مقالات به دلایل مختلف فنی و علمی به اصلاح دوباره نیاز پیدا کنند. کارشناسان تیم ما با شناسایی این چالش‌ها از بروز خطا جلوگیری نموده و در صورت دریافت ایراد از سمت داوران مقاله را مجدد بازبینی و مرور خواهند کرد.

همکاری با محققین باتجربه و متخصص در رشته شما: نگارش، ویرایش و به‌خصوص ترجمه مقالات علمی نیازمند تسلط کامل به مبحث و حوزه پژوهش است. ثمره همکاری با بیش از ۳۰۰ محقق پرتلاش و باانگیزه نتیجه‌ای جز موفقیت دربر نخواهد داشت.

ضمانت بازگشت وجه بدون شرط در صورت نارضایتی: اولین اصل همکاری، اعتماد دوطرفه تا زمان جلب رضایت شما خواهد بود. در صورت عدم حصول نتیجه دلخواه و رعایت نشدن بندهای قرارداد اولیه، بازگشت تمام و کمال هزینه‌های پرداختی را به شما ضمانت خواهیم داد.

حفظ حریم خصوصی، امنیت فایل‌ها و اطلاعات محرمانه: اهمیت زمان و هزینه صرف‌شده برای پژوهش شمارا می‌دانیم و درک می‌کنیم که نگارش مقاله امری طاقت فرساست؛ بنابراین مقالات و اطلاعات شخصی ما شما نزد ما محرمانه تلقی شده و تمام تلاش خود را برای حفاظت و حراست آن‌ها به کار خواهیم‌گرفت.

 

اصلاً چرا چاپ مقاله؟

اغلب پژوهشگران دوست دارند تا نتایج کار علمی آن‌ها در یک مجله چاپ‌شده و از این طریق به سمع و نظر دیگران برسد. چاپ مقاله در یک مجله خوب و معتبر یکی از مهم‌ترین مراحل فعالیت‌های پژوهشی یک فرد است که می‌تواند در رزومه علمی و کاری وی نیز نقش مهمی ایفا کند و وزنه سنگینی در آن باشد.

 • دانشجویان مقطع دکتری برای دفاع از تِز خود نیاز به پذیرش یک مقاله علمی‌-پژوهشی دارند؛
 • اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها با داشتن مقالات علمی پژوهشی منتشرشده در نشریات داخلی، امکان ارتقا درجه پیدا می‌کنند؛
 • داشتن مقالات علمی معتبر در استخدام متقاضیان برای هیأت علمی نقش مهمی دارد؛
 • چاپ مقالات علمی پژوهشی معتبر، نگارنده را در دسته‌بندی نخبگان قرار می‌دهد و نخبگان از خدماتی مانند دریافت وام‌های دانش‌بنیان و معافیت سربازی و… بهره‌مند می‌شوند؛
 • دانشگاه‌های خارجی برای پذیرش افراد به رزومه آن‌ها و مقالات معتبری که به چاپ رسانده‌اند هم دقت زیادی دارند؛
 • برای پذیرش در مصاحبه دکتری و قبولی در این مقطع، مقالات علمی می‌توانند نظر هیأت داوران اساتید را نسبت به دانشجو مثبت کنند و برای او امتیازی در فرایند پذیرش محسوب شوند؛
 • باوجود ارائه نتایج پژوهش‌های خود در نشریات معتبر و بین‌المللی، امکان جذب سرمایه‌گذار و استخدام در شرکت‌های بزرگ به وجود می‌آید؛

و…

در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویان برای دریافت دو نمره پایان‌نامه خود ملزم به چاپ مقاله علمی در مجلات معتبر ازجمله مجلات ISI هستند. همچنین بعد از قبولی از آزمون ورودی دکتری، دانشجویان باید امتیازات علمی بالایی داشته باشند که یکی از روش‌های کسب امتیازات علمی، چاپ مقاله ISI است.

 

امتیاز چاپ مقاله

انواع مقالات

حال که بااهمیت چاپ مقاله در مجلات معتبر آشنا شدید به سراغ معرفی انواع مقالات و مجلات خواهیم رفت.

 

دسته بندی انواع مقالات و مجلات

 

تقسیم‌بندی کلی مقالات

 • ژورنالی (Journal Paper)
 • کنفرانسی (Conference Paper)

 

مقالات ژورنالی

مقالات ژورنالی یعنی مقالاتی که در ژورنال‌ها یا همان مجلات علمی و تخصصی مختلف به چاپ می‌رسند. مقالاتی که در این تقسیم‌بندی قرار دارند باید برای چاپ در نشریات معتبر علمی با اصول آن‌ها نگارش شوند و بعدازاینکه استانداردهای لازم در نگارش رعایت شد برای هیأت داوران مجله ارسال شوند. در بررسی‌هایی که هیأت داوری انجام می‌دهد، برای پذیرش یا عدم پذیرش مطلب، تصمیم‌گیری می‌شود.

 مجلات و ژورنال‌های علمی هم بدیهتا به دودسته داخلی و بین‌المللی یا همان خارجی تقسیم می‌شوند. در کنار این دودسته طبقه‌بندی، یک طبقه‌بندی دیگر هم زیرمجموعه مقالات ژورنالی قرار می‌گیرد و آن، گروه و دسته مجلات جهان اسلام (ISC) است.

حالا به شرح هر یک از این دسته‌بندی‌ها می‌پردازیم. پس تا اینجا گفته شد که مقالات ژورنالی دارای سه زیرمجموعه هستند:

 • مقالات داخلی؛
 • مقالات خارجی؛
 • مقالات دنیای اسلام.

 

مقالات داخلی

مقالات داخلی، مقالاتی هستند که در نشریات داخل کشور به چاپ می‌رسند. این‌ها هم دسته‌بندی‌های مخصوص به خود را به شکل زیر دارند:

مقالات علمی-ترویجی

مقالات علمی‌-ترویجی از نامشان هم پیداست که با چه هدفی نوشته می‌شوند. هدف این دسته از مقالات، ترویج دانش درباره یک موضوع ویژه علمی است.

آشنا کردن مخاطبان با یک حیطه علمی و موضوعی تخصصی بر عهده نویسنده خواهد بود و او می‌تواند چنین اثری را در قالب ترجمه یا تألیف بنویسد. به‌عبارت‌دیگر، برای نوشتن و چاپ مقاله علمی-ترویجی لزوماً نباید به سراغ مطرح کردن نکاتی جدید رفت. بلکه امکان استفاده از نتایج و بررسی‌های مقالات دیگر در قالبی منسجم هم وجود دارد. البته امکان اینکه مقالات قبلی در اثر تازه شما تحلیل شوند هم هست. در حقیقت، این دسته از مقالات، کمکی به مخاطبان هستند تا درباره موضوعات علمی که قبلاً مطرح‌شده‌اند به منابعی برسند که یکجا در مقاله معرفی‌شده و بعضاً تحلیلی هم درباره آن مقالات قبلی ارائه می‌شود.

مقالات علمی-ترویجی کمک می‌کنند تا موضوعاتی که قبلاً مطرح‌شده‌اند، شفاف‌تر بیان شوند و توجه بیشتری از سوی مخاطب هم به کارهای قبلی معطوف شود. مقالات علمی-ترویجی در قالب مقالات مروری، تحلیلی و ترجمه‌ای تقسیم‌بندی می‌شوند.

در حقیقت، نگارنده برای نوشتن مقاله‌ علمی-ترویجی، دست به تدوین و گرداوری اطلاعات مقالات دیگر در خصوص یک موضوع می‌زند. مقالات علمی-ترویجی دارای مجوز و تأییدیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند.

مقالات علمی-تخصصی

مقالات علمی-تخصصی درباره حوزه‌های تخصصی هستند. معمولاً مقالات این دسته‌بندی وابسته به نهادها و سازمان‌های خاص هستند و نگارنده یک مقاله در حوزه‌ای تخصصی، نتیجه کار و اثرش را برای سازمان‌ها و نهادهای ویژه که با موضوعش در ارتباط هستند، ارسال می‌کند.

هدف از انتشار این مقالات، ارتقای دانش در یک حیطه تخصصی است و دارای مجوز و تأییدیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیستند. مثلاً مقالات مجله علمی و تخصصی رشد که از سوی آموزش‌وپرورش به‌عنوان یک‌نهاد و سازمان دولتی فعالیت می‌کند ازجمله مقالاتی هستند که در این گروه قرار می‌گیرند.

مقالات علمی-پژوهشی

مقالات علمی-پژوهشی که در میان مقالات داخلی از بالاترین ارزش و امتیاز برخوردارند باید به ارائه پژوهش و عنوان نو و تازه بپردازند؛ یعنی اگر بناست که مقاله‌ای از این نوع بنویسید باید موضوعتان تازه باشد و کسی قبلاً به آن نپرداخته باشد و ضمناً بامطالعه‌ای نظام‌مند و ساختاریافته دست به انتشار راه‌کارها و نتایجی تازه در یک حوزه علمی و تخصصی بزنید.

همان‌طور که از نام این نوع از مقالات هم برمی‌آید، نقش و وظیفه آن‌ها، ارائه نتایج پژوهش و ابداعی است که از سوی نویسنده صورت گرفته و باید موضوع و راهکاری نو در آستین داشته باشند. یا مثلاً استدلالی تازه و جدید درباره یک مسئله را بیان کنند. در مقالات علمی-پژوهشی بخشی به‌عنوان مرور ادبیات (literature review) وجود دارد که بینش و نگاه تازه نویسنده به یک مسئله را ارائه می‌دهد.

چاپ مقاله علمی پژوهشی در کمترین زمان فقط افراد متخصص در حوزه علمی و تخصصی را مخاطب قرار می‌دهند و خواندن آن‌ها برای عموم کاربردی در پی نخواهد داشت. درواقع، نگاه تخصصیِ پشت آن‌ها دانشجویان، اساتید، متخصصان و پژوهشگران را هدف می‌گیرد.

 

مقالات خارجی

مقالات خارجی هم مقالاتی هستند که در سطح بین‌المللی ارائه می‌شوند و خود به یک تقسیم‌بندی سه‌تایی می‌رسند. چاپ مقاله در مجلات خارجی در دسته‌بندی‌های آی.اِس.آی (ISI)، پاب‌مِد (Pubmed) و اسکوپوس (Scopus) قرار می‌گیرند.

مقالات آی.اس.آی (ISI)

در سال ۱۹۶۰ میلادی، موسسه‌ای علمی برای نشر مقالات علمی از سوی فردی به نام یوجین گارفیلد راه‌اندازی شد که بعدها یعنی در سال ۱۹۹۲ از سوی موسسه علمی موسوم به موسسه تامسون خریداری شد.

موسسه تامسون دست به امتیازدهی مقالاتی می‌زند که از سوی اساتید خبره در مجلات علمی معتبر بررسی و پذیرفته می‌شوند و در تلاش است تا نتایج علمی، معتبر و البته قابل استناد پژوهش‌های محققان مختلف را در پایگاه خود نشر دهد.

درواقع، ISI پایگاهی جامع از مقالات علمی است که داده‌های مرتبط با مقالات استاندارد و مهم را که از سوی دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر تولیدشده‌اند در خود به‌عنوان یک پایگاه داده ذخیره می‌کند. مقالاتی که استانداردهای لازم را داشته باشند و در مجلاتی معتبر به چاپ رسیده باشند در پایگاه آی.اس‌. آی قرار می‌گیرند.

این پایگاه، رتبه علمی مقالات را در اختیار عموم قرار می‌دهد و تعداد ارجاعاتی را که به آن‌ها می‌شود هم اعلام می‌کند. برای دسترسی به مقالات در پایگاه ISI، پایگاه وب آو ساینس. آی.اس.آی (web of science ISI) وجود دارد.

سالانه هزاران مجله موردبررسی قرار می‌گیرند تا در صورت داشتن استانداردهای لازم بتوانند به ISI اضافه شوند. البته در این میان فقط عده اندکی شاید در حدود ۱۰ درصد موفق به گذر از دروازه این پایگاه می‌شوند.

در بخش‌های بعدی بیشتر درباره چاپ مقاله isi تضمینی برایتان خواهیم گفت. تا اینجا با نوع مقالاتی که عنوان ISI را یدک می‌کشند، آشنا شدید.

مقالات پاب‌مد (Pubmed)

پاب‌مد هم یک پایگاه علمی معتبر در حوزه پزشکی است. در این پایگاه داده می‌توانید شاهد حضور مقالات و مجلات پزشکی باشید. این موتور جستجو به کاربران کمک می‌کند تا با تحقیقات مختلفی که در حوزه پزشکی صورت می‌گیرد به‌راحتی آشنا شوند.

نیاز به به‌روزرسانی در دنیای پزشکی معمولاً مهم‌تر از حیطه‌های دیگر است. به این خاطر که دستاوردهای پزشکی به‌سرعت تغییر می‌کنند. از همین روی، وجود منبع و پایگاهی که مقالاتی معتبر را در حیطه‌های مختلف پزشکی به مخاطبان ارائه کند بسیار ضروری است.

به پذیرش و انتشار مقاله در این پایگاه، چاپ مقاله پابمد گفته می‌شود. اصلی‌ترین پایگاه داده پاب‌مد هم مِدلاین نام دارد و می‌توان از طریق آن به اطلاعات خوبی درباره مقالات پزشکی دست پیدا کرد.

مقالات اسکوپوس (Scopus)

مقالاتی که عنوان اسکوپوس را یدک می‌کشند، مقالاتی هستند که از سوی موسسه الزیویر به چاپ می‌رسند. این پایگاه بسیار متنوع است و رشته‌های علمی مختلفی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

دیگر مانند پاب‌مد فقط در حیطه موضوعات پزشکی فعالیت نمی‌کند بلکه علوم انسانی، ریاضیات، علوم فنی، پزشکی و… هم در دسته مقالات اسکوپوس قرار می‌گیرند.

مقالات جهان اسلام (ISC)

مقالات جهان اسلام هم دسته‌بندی نوعی از مقالات است که در مجموعه ISC منتشر می‌شوند. این مجموعه در ایران واقع‌شده و هدف آن، ارتقای دانش در سطح بین‌المللی برای دانشمندان و محققان مسلمان است.

استانداردهای دقیقی برای پذیرش مقالات و مجلات در این پایگاه به کار گرفته می‌شود. چاپ مقاله ISC از سوی مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری شیراز راه‌اندازی شده است. در این پایگاه، مجلات علمی کشورهای مسلمان به‌دقت موردبررسی قرار می‌گیرند. حدود ۸۰۰ مجله در ISC ثبت‌شده‌اند و محققان کشورهای اسلامی می‌توانند با نگارش مقالات برای مجلات حاضر در این پایگاه به ارتقای رتبه علمی و جایگاه تخصصی‌شان کمک کنند.

بعد از ISI و اسکوپوس، ISC در رتبه سوم پایگاه‌هایی قرار می‌گیرد که مجلات علمی معتبر را رتبه‌بندی و معرفی می‌کنند.

 

مقالات کنفرانسی

مقالات کنفرانسی، مقالاتی هستند که در کنفرانس‌های مختلف ارائه می‌شوند. رویدادهایی مانند همایش‌ها و کنگره‌های مختلف هم پذیرای مقالاتی هستند که در قالب پوستر یا سخنرانی از سوی محققان و پژوهشگران ارائه می‌شوند.

در بعضی از این کنفرانس‌ها و رویدادها، مقالات برجسته منتخب برای چاپ، راهی مجلات معتبر می‌شوند. کنفرانس‌ها هم می‌توانند در سطوح مختلفی برگزار شوند. طبقه‌بندی زیر را برای ابعاد مختلف برگزاری یک کنفرانس بشناسید:

 • کنفرانس‌های منطقه‌ای؛
 • کنفرانس‌های دانشجویی؛
 • کنفرانس‌های ملی؛
 • کنفرانس‌های بین‌المللی.

 

انواع مجلات

ابتدا ما شمارا با مفهوم مجلات اوپن اکسس (Open Access) و کلوز اکسس (Close Access) آشنا می‌‌کنیم تا بهتر بدانید مقاله‌‌تان را به چه مجله‌‌ای ارسال کنید.

یکی از معیارهای طبقه‌بندی مجلات نوع دسترسی آن‌‌ها است که به دودسته اوپن اکسس یا دسترسی باز و کلوز اکسس یا دسترسی بسته تقسیم میشوند.

مجلات کلوز اکسس (Close Access)

درواقع آن دسته از مجلاتی هستند که اجازه دسترسی آزاد به مقالات آن‌ها وجود ندارد، درنتیجه خوانندگان یا کتابخانه‌ها باید برای دسترسی داشتن به مقالات این مجلات حق آبونمان مجلات را پرداخت کنند.

همچنین در این مجلات، بین مولفین مقاله و مجله قرارداد کپی‌رایت امضا می‌شود و مجله حقوق اشتراک‌گذاری و تکثیر محتوای مقاله را به عهده می‌گیرد. به‌طور کل می‌توان گفت مجلات کلود اکسس مجلات پولی هستند.

مجلات اوپن اکسس (Open Access)

آن دسته مجلاتی هستند که دسترسی به مقالات آن‌ها به‌صورت آنلاین و بدون پرداخت هزینه وجود دارد و خوانندگان به‌راحتی می‌توانند مقاله موردنظرشان را از روی سایت دانلود کنند. در این مجلات معمولاً هزینه چاپ و انتشار مقاله از مؤلفین گرفته می‌شود تا خوانندگان بتوانند بدون پرداخت هزینه به محتوای مقاله دسترسی پیدا کنند.

یعنی برعکس مجلات کلوز اکسس این بار مؤلفین باید برای اینکه مقاله‌شان در اختیار خوانندگان قرار بگیرد پول پرداخت کنند و این مجلات برای خوانندگان رایگان هستند.

یکی از سؤالاتی که برای مؤلفین هنگام چاپ مقاله در مجلات اوپن اکسس بوجود می‌آید این است که چه زمانی باید وجه را پرداخت کنند. به‌طورمعمول، مجلات اوپن اکسس قبل از ارسال نامه پذیرش از پژوهشگر می‌خواهند که مبلغ موردنظر برای چاپ مقاله را به‌حساب مجله واریز کند.

اما به دلیل روال مخربی که برخی از پژوهشگران طی کرده‌اند، مثلاً مقاله خود را برای چند مجله ارسال کرده‌اند و درنهایت دریکی از آن‌ها اقدام به چاپ مقاله کرده‌اند بنابراین سایر مجلات زمان و داوری که صرف مقاله کرده بودند بی‌ثمر مانده، برخی از مجلات برای اجتناب از چنین مشکلاتی تصمیم گرفتند برای پژوهشگران برخی از کشورها هزینه‌های چاپ را قبل از ارسال نامه پذیرش دریافت کنند.

برخی از مجلات با توجه به ماهیت خود مقالات را روی وب‌سایت منتشر می‌کنند اما برخی دیگر آن‌ها را به‌صورت هاردکپی در کتابچه‌ای پرینت می‌کنند. در این صورت مقالات به‌صورت کامل روی وب‌سایت مجله منتشر نمی‌شود و اغلب چکیده مقاله در برخی از پایگاه‌ها و یا وب‌سایت محله قرار داده می‌شود. همین مسئله اهمیت چکیده‌نویسی هنگام نگارش مقاله را مشخص می‌کند.

 هر یک از انواع مقالاتی که گفته شد در دسته‌بندی‌های مجلاتی به همین عناوین به چاپ می‌رسند. در قسمت قبلی به ابعاد این مجلات و مقالات به‌تفصیل پرداخته شد. لازم است که نکاتی را درباره مجلات ISI در میان بگذاریم.

پایگاه ISI دارای زیرمجموعه‌ای به نام وب‌. آو. ساینس (web of science)  است. این زیرمجموعه درواقع نمایه‌ای استنادی علمی به شمار می‌رود که جستجوی استنادی را برای پژوهشگران فراهم می‌سازد.

اصطلاحاً به انتشار و نمایه‌سازی مقالات در این پایگاه، چاپ مقاله ISI می‌گویند. پایگاه WOS یا همان وب‌. آو ساینس دارای دو نوع مجله است؛ یعنی مقالات دو نوع از مجلات در آن نمایه می‌شوند؛ مجلاتی که دارای ایمپکت فکتور یا ضریب تأثیر هستند و مجلاتی که فاقد آن‌اند.

ایمپکت فکتور یا ضریب تأثیر میانگین تعداد دفعاتی است که به مقالات یک مجله در طی دو سال گذشته رفرنس یا همان ارجاع داده می‌شود. این شاخص برای سنجش سطح علمی مقالات و مجلات به کار می‌رود. به مجلاتی که دارای ایمپکت فکتور هستند، JCR می‌گویند و مجلاتی که در پایگاه WOS فاقد ایمپکت فکتورند، مجلات ISI listed گفته می‌شود. معمولا چاپ مقاله ایمپکت دار دشوارتر از چاپ مقاله در نشریات خارجی بدون ایمپکت است.

 

یک تقسیم‌بندی کلی و عمومی وجود دارد که در آن به دو روش برای نگارش مقالات اشاره می‌شود. مقالات یا از داده‌های کیفی بهره می‌برند و به نوع تحقیقات به‌کاررفته در آن‌ها تحقیقات میدانی گفته می‌شود یا پیروِ روش‌های کمی هستند و به آن‌ها تحقیقات کتابخانه‌ای گفته می‌شود.

مقالات مبتنی بر تحقیقات میدانی و مقالات مبتنی بر تحقیقات کتابخانه‌ای در بخش‌هایی از اجزای خود به هم شبیه هستند و در بخش‌هایی باهم تفاوت‌هایی دارند. در ادامه به اجزای مقالات می‌پردازیم.

 

اجزای مقالات

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، مقالات ازنقطه‌نظر نگارش به دودسته میدان و کتابخانه‌ای تقسیم می‌شوند. هر یک از این دو دارای ساختار مختص به خود هستند اما اجزای آن‌ها تا جایی شبیه به هم خواهد بود. بخش‌هایی از مقالات که شبیه به هم است را بشناسید:

 • موضوع یا عنوان مقاله؛
 • نام نویسندگان و اطلاعات درباره موسسه و مراکزی که نویسندگان به آن وابسته‌اند؛
 • چکیده؛
 • واژگان کلیدی.

 

تا اینجا اجزای مقالات مبتنی بر داده‌های کیفی و کمی یا همان تحقیقات میدانی و کتابخانه‌ای دارای اجزایی مشترک هستند؛ اما ازاینجا به بعد تفاوت‌هایی در ساختارشان وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید.

ساختار و اجزای مقالات مبتنی بر پژوهش‌های میدانی

 • مقدمه: در مقدمه، لازم است به شکلی اجمالی به بیان کلیات تحقیق بپردازید. پیشینه تحقیق را هم معرفی کنید. پس باید به‌ضرورت تحقیق و سوابق پژوهشی حول موضوع مقاله‌تان بپردازید. درواقع باید بگویید که این تحقیق در راستای تحقیقاتی درگذشته صورت گرفته است و متغیرهای تحقیق را تعریف کنید.
 • روش: در بخش روش هم باید به مخاطب بگویید که پژوهش و تحقیقاتتان چگونه انجام‌گرفته‌اند. درواقع، لازم است تا مراحل اجرای پژوهش، روش‌های تحلیل و تمام چیزهایی که در مسیر تحقیق آزموده‌اید برای مخاطب معرفی کنید.
 • نتایج: در بخش نتایج باید بگویید که یافته‌هایتان چه بوده است و آن‌ها را در قالب نمودار و جدول به مخاطب گزارش کنید.

ساختار و اجزای مقالات مبتنی بر مشاهدات کتابخانه‌ای و پژوهش توصیفی

 • مقدمه: در اینجا هم مانند تحقیقات میدانی باید مخاطب را در جریان ضرورت انجام پژوهش بگذارید  یعنی باید از بیان مسئله بگویید و نشان بدهید که مقاله به دنبال چه دستاوردی است.
 • طرح بحث یا همان متن: در بخش طرح بحث، لازم است تا به شکلی منسجم و منطقی با رعایت مستند بودن حقایق متن و با داشتن انسجام و ارتباط میان عناوین فرعی مقاله به شرح بیشتر تحقیق پرداخته شود.
 • نتیجه‌گیری: در بخش نتیجه‌گیری هم باید محقق به یک نتیجه منطقی و مستدل برسد و پیشنهاد‌هایی برای تحقیقاتی در آینده را مطرح نماید.
 • ارجاعات: تحقیقی پژوهشی، زمانی می‌تواند ارزشمند و مهم باشد که ارجاعاتی مستدل و صحیح ارائه کند. استناد به منابع و مراجعی تخیلی و غیر معتبر تمام‌کارتان را زیرسوال خواهد برد.

حال که با دو گروه از مقالات آشنا شدید و دانستید که ساختار مقالات یا بر اساس داده‌های کیفی و مشاهده‌ای است یا از طریق داده‌های کمی و کتابخانه‌ای نگارش می‌شود، بهتر است، تقسیم‌بندی‌های جزئی‌تری را هم در این زمینه یاد بگیرید:

 • مقاله تحلیلی: مقالاتی که از روی عناوین پیشین و مقالات قبلی دست به تحلیل بیشتر یک موضوع می‌زند.
 • مقاله مروری: مقالاتی که از روی طبقه‌بندی و تدوین مقالات پیشین به بررسی سیر پژوهش‌ها، حول یک موضوع می‌پردازد و انتقادات یا ارزیابی‌هایی را حول موضوعی مشخص ارائه می‌دهند.
 • مقاله گزارش موردی‌(case report): در این مقالات به یک مورد خاص و ویژه و البته کمیاب در زمینه‌ای مانند پزشکی پرداخته می‌شود.
 • مقاله گردآوری: این مقالات فقط به تدوین مقالات قبلی درباره یک موضوع می‌پردازند و آن‌ها را منعکس می‌کنند و مانند مقالات تحلیلی به نتیجه‌گیری جدیدی نمی‌رسند.
 • مقاله پژوهشی: مقاله‌ای است که نتایج یک تحقیق و پژوهش صورت گرفته را بازتاب می‌دهد و به آن گزارش تحقیق هم می‌گویند.

 

انواع مقالات و ویژگی ها

 

مراحل چاپ مقالات داخلی و خارج چیست؟

مراحل چاپ مقالات داخلی و خارجی یکسان است؛ اما یک فرق اساسی هم در این میان وجود دارد؛ مقالات داخلی نیازی به ترجمه به زبان انگلیسی ندارند اما برای اینکه مقاله‌تان در یک ژورنال خارجی چاپ شود، بدیهتا باید آن را به زبان انگلیسی هم ترجمه کنید.

بعد از نگارش مقالات داخلی و خارجی باید آن‌ها را ازنقطه‌نظر ویرایش به سطحی قابل‌قبول برسانید و بعد با انتخاب ژورنالی مناسب، اقدام به ارسال کار خود کنید. البته قبل از انتشار باید فرمت و دستورالعمل‌هایی که مجله برای چاپ مقالات در نظر می‌گیرد کاملاً رعایت نمایید. ارسال یا اصطلاحاً سابمیت مقاله، گام بعدی است که باید انجام دهید. بعد از ارسال باید بنا به مدت‌زمانی که در وبسایت مجله برای بررسی مقالات اعلام‌شده، منتظر بمانید که اثرتان پذیرفته یا ریجکت (رد شدن)‌ شود.

گاهی هم مقاله پذیرفته می‌شود اما نیاز به بازبینی‌ها و اصطلاحاتی دارد که داوران ژورنال از شما می‌خواهند روی آن انجام بدهید. اگر بناست که مقاله را به مجله‌ای خارجی بفرستید باید به‌خوبی از عهده ترجمه و ویرایش آن برایید و با روش‌های مختلف از اینکه بخش یا بخش‌هایی از مقاله سرقت ادبی محسوب نمی‌شود و از مقاله دیگری در آن به‌طور مستقیم استفاده نشده است، اطمینان حاصل کنید.

 

داوری مقاله و پیگیری فرایند چاپ و اصلاح آن‌ها چیست؟

بعدازاینکه داوری مقالات صورت گرفت، اگر پذیرش انجام شود، امکان دارد که هیچ‌گونه اصلاحاتی نیاز نباشد. این بهترین وضعیت ممکن خواهد بود؛ یعنی بعدازاینکه مقاله‌ای را بنا به چارچوب‌های یک نشریه علمی آماده کردید و آن را ارسال نمودید، هیچ نکته و ایرادی برای اصلاح و ویرایش از سوی تیم داوری به شما ابلاغ نمی‌شود و مرحله بعدی، چاپ مقاله‌تان خواهد بود.

اما گاهی اوقات، اصلاحاتی لازم است. مثلاً ممکن است از شما بخواهند که بخشی را ازنظر علمی بیشتر شرح بدهید یا ایراداتی را درزمینهٔ محتوا برطرف نمایید. گاهی‌ هم فقط ازنظر ویرایشی و نگارشی نیاز به‌اصطلاح و ایجاد تغییرات وجود خواهد داشت. درهرحال، امکان دارد که این فرایندها طولانی و زمان‌بر شوند.

 

چاپ مقاله چقدر طول می‌کشد؟

معمولاً مدت‌زمان چاپ مقاله در نامه پذیرش ارسالی از سوی مجله به اطلاع پژوهشگر می‌رسد؛ اما تأخیر در امر چاپ مقاله نیز یک پدیده طبیعی است.

اگر شما نامه پذیرش یک مقاله را در دست دارید به معنی تائید و چاپ شدن آن است بنابراین نیازی نیست نگران چاپ شدن مقاله‌تان دقیقا در زمان مقرر باشید. اگر تأخیر بیش‌ازحد انتظارتان بود حتماً از طریق ایمیل به سردبیر مجله اطلاع دهید.

 

مراحل چاپ مقاله

 

هزینه چاپ مقاله چقدر است؟

بعضی از نشریات علمی به‌طور رایگان مقالات را منتشر می‌کنند و اصطلاحاً پولی نیستند؛ اما بیشتر نشریات برای چاپ مقاله از شما مبلغی دریافت می‌کنند.

طیف قیمت چاپ مقاله در نشریات داخلی از چیزی در حدود ۲۰۰ هزار تومان تا یک‌میلیون متغیر است. قیمت چاپ مقاله در ژورنال های خارجی بسیار بیشتر می‌شود و حتی به چندین میلیون (بیش از ۱۰ میلیون)‌ هم می‌رسد. ضمن اینکه پرداخت پول و هزینه به آن‌ها هم دشوار است؛ زیرا مبلغ هزینه به دلار گرفته می‌شود و برای پرداخت هزینه چاپ مقاله isi باید دست به دامان واسطه‌ها شوید. واسطه‌هایی که امکان پرداخت نرخ چاپ مقاله را با ارزهای خارجی دارند.

ناگفته نماند که در صورت شرح وضعیت خود و اینکه پرداخت ارزی برای ما در ایران مشکل است، بعضی از نشریات خارجی، ارفاق و همراهی‌هایی هم در نظر می‌گیرند. درنظر داشته باشید که معمولا هزینه سابمیت مقاله رایگان است و نیازی نیست برای آن هزینه‌ای پرداخت کنید.

 

مجلات رایگان برای چاپ مقاله بدون هزینه کدامند؟

چاپ مقاله JCR که قبل‌تر معرفی شدند، معتبرتر و دشوارتر است و معمولاً اخذ پذیرش مقالات در آن‌ها کار ساده‌ای نیست. این مجلات رایگان هستند و هزینه‌ای از نویسندگان مقالات دریافت نمی‌کنند و در مدت‌زمانی در حدود ۴ تا ۹ هفته به بررسی آثار دریافتی می‌پردازند؛ بنابراین اگر به دنبال چاپ مقاله رایگان یا کم هزینه در یک مجله معتبر هستید باید کیفیت کارتان هم از استانداردهای لازم برخوردار باشد.

 

 رد شدن مقالات و دلایل آن چیست؟

وقتی نامه پذیرش را دریافت می‌کنید به این معناست که مقاله شما هیچ مشکلی ندارد و آماده چاپ است؛ اما برخی مواقع ویراستارها به دلایل نامعلوم و نامشخصی ممکن است بعد از ارسال نامه پذیرش هم مقاله را رد کنند در این صورت باید حتماً دلیل خاص و قابل قبولی برای رد شدن مقاله داشته باشند.

اگر ویراستار تصمیم به رد مقاله بگیرد خیلی سریع و در مدت کوتاهی بعد از ارسال نامه پذیرش این مسئله را به اطلاع پژوهشگر می‌رساند.

ممکن است، مقاله‌ای که برای یک مجله ارسال می‌کنید از سوی داوران آن‌ها پذیرش نشوند؛ اما دلایل این رد شدن چه می‌تواند باشد؟ دلایل زیر در عدم پذیرش مقالات نقش دارند:

 • دلایل علمی و فنی؛
 • دلایل نگارشی.

 

ازجمله دلایل علمی و فنی می‌توان به مواردی مانند تحت پوشش قرار نگرفتن عنوان مقاله شما در حیطه مقالات موردپذیرش از سوی مجله اشاره کرد؛ یعنی مقاله‌تان، موضوعی دارد که مجله معمولاً به انتشار آن دست نمی‌زند. اشکالات علمی، سرقت ادبی، نقوص در بیان مسئله و بخش‌های مختلف مقاله از دلایل علمی و فنیِ رد شدن آن هستند.

رعایت نکردن ساختار صحیح مقاله، ارجاع دادن به منابعی بااعتبار اندک و در نظر نگرفتن فرمت و شکل نگارش طبق استانداردهای مجله موردنظر هم می‌تواند عاملی برای رد مقالات باشد. با رعایت نکات مهم در چاپ مقاله می‌توانید شانستان را برای پذیرش بالا ببرید.

 

در طول این سفر پرماجرا، محققان و کارشناسان ایرانیان ریسرچر به شما کمک می‌کنند تا برای چاپ سریع مقاله خود راحت‌تر گام بردارید. استخراج مقاله از پایان‌نامه ارشد یا دکتری، ترجمه، ویراستاری، فرمت‌بندی، انتخاب مجله، سابمیت و هر کار دیگری که این روند را آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند ازجمله وظایف ایرانیان ریسرچر است. برای شروع و سفارش چاپ مقاله یا سفارش اکسپت مقاله کافی است فرم مشاوره را تکمیل نمایید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارسال درخواست و دریافت مشاوره
5/5 - (11 امتیاز)